OPOWIADAMY POLSKĘ

Opowiadamy Polskę światu

Największe, najbardziej wpływowe tytuły prasowe świata w wydaniach weekendowych 30 sierpnia – 1 września 2019 r. otrzymały od nas dodatkowe okładki. Są to okładki z edycji tych tytułów z września 1939 r.
Już po raz kolejny opowiadamy Polskę światu. Zespół Instytutu Nowych Mediów zyskał w ostatnich latach doświadczenie w kolejnych krajach, dzięki któremu takie projekty są możliwe: wychodzimy na świat i opowiadamy Polskę taką, jaka jest naprawdę, ale też taką, jaką czujemy. Zyskaliśmy niebagatelną wiedzę o tym, jak przebijać się z opowieściami o Polsce do światowej opinii publicznej.

Poza okładkami z 1939 r. publikujemy we wiodących tytułach prasy światowej teksty wybitnych historyków, ale też filozofów idei, polityków, ekonomistów, ludzi kultury, słowem, liderów opinii, wyjaśniające, co stało się 1 września 1939 r., a także co działo się w Polsce w ciągu tych 80 lat. Działamy zgodnie ze sformułowanym już w Marketingu narracyjnym hasłem: „Opowiedz swoją historię, zanim zrobią to za ciebie inni”.

O Polsce opowiadają nie tylko Polacy, ale także wybitni historycy o światowej renomie: Sir Anthony Beevor, Roger Moorhouse, Allan Paul, Jack Fairweather, Dermond Turing, Marco Patricelli, Jochen Böhler. To oni stawiają tezę: „Polska została zdradzona”.

Projekt został zrealizowany przez Instytut Nowych Mediów, wydawcę miesięcznika „Wszystko co Najważniejsze”. Ogromną pomocą i życzliwością w realizacji tego trudnego projektu, wykazali się wydawcy „Le Figaro”, „L’Opinion”, „Die Welt”, „Washington Post”, „Chicago Tribune”, „Sunday Express”, „Le Soir”, „El Pais” oraz nasi partnerzy z MSL. Projekt powstał dzięki Polskiej Fundacji Narodowej. Wydanie „L’Opinion” poświęcone stratom gospodarczym i zatrzymaniu modernizacji Polski mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu Fundacji Promocji Rozwoju, PFR i BGK.

Konsultantem historycznym projektu był prof. Wojciech Roszkowski. Ilustratorem wszystkich wydań światowych był Fabien Clairefond z „Le Figaro”, którego ilustracje znają Państwo z „Wszystko Co Najważniejsze”.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to wspólne, ważne dla opowiadania Polski światu, dzieło powstało.

Zapraszamy do lektury!

 

Prof. Michał KLEIBER                                      Eryk MISTEWICZ
Redaktor naczelny miesięcznika                   Wydawca miesięcznika „Wszystko co Najważniejsze”
„Wszystko co Najważniejsze”                        Prezes Instytutu Nowych Mediów